Ndërlidhjet

KAMPI DAVID


Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka nisur konsultat dy ditore të nivelit të lart që kanë të bëjnë me situatën në Irak dhe hapat e mëtejshëm pas vrajses së liderit të Al Kaidës Musab Al Zarkavi. Poashtu në takimet e Bushit do të diskutohet edhe rreth kornizës kohore të tërheqjes së trupave amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG