Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti amerikan Bush zhvilloi një vizitë të papritur në Irak, ku shprehu mbështetjen për qeverinë irakiane.
"Kam ardhur gjithashtu t'ju them se kur Amerika jep fjalën e mban. Është në interesin tonë të jemi të suksesshëm në Irak.
Nuk është vetëm në interes të popullit irakian, por dhe atij amerikan dhe gjithë popujve liridashës", tha Bush.
Takimet u zhvilluan në Ambasadën amerikane në Bagdad.
XS
SM
MD
LG