Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e Brendshëm dhe të Drejtësisë së tetë vendeve më të industrializuara të botës kanë filluar sot bisedimet dy ditore në Moskë, rreth strategjisë në luftën kundër terrorizmit, krimit përmes internetit, dhe imigrimit jo ligjor. " Ne shpresojmë se vendimet që do të marrim do të ndihmojnë në fuqizimin e sigurisë dhe do të strategjisë gjithëpërfshirëse në luftën kundër ndryshimeve dhe kërcënimeve të këtij mijëvjeqari", ka thënë në hapje të takimit ministri i Brendshëm i Rusisë, Rashid Nurgalijev.
XS
SM
MD
LG