Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhjetëra mijëra policë irakianë të mbështetur nga ushtarët amerikanë, sot i vazhduan përpjekjet për të sjellë sigurinë në Bagdad. Qeveria e kryeminsitrit Nuri al-Maliki vendosi orë policore gjatë natës dhe ndaloi qarkullimin e automjeteve në kohën e lutjeve të së premtes. Sot në Tikrit, një sulmues i armatosur vrau të paktën 4 veta dhe plagosi 13 të tjerë në një xhami sunite.
Po sot, ushtria amerikane ka bërë të ditur se që nga fillimi i luftës në Irak janë vrarë 2 mijë e 500 ushtarë amerikan.
XS
SM
MD
LG