Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 28 persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur, sot në shpërthime të ndara në Irak. Ndër viktimat ka edhe pjesëtarë të ushtrisë irakiane. Sulmet vetëvrarëse ndodhën kryesisht në disa tregje të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG