Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 28 persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur në shpërthime të ndryshme në Irak. Ndër viktimat ka edhe pjesëtarë të ushtrisë irakiane. Sulmet vetëvrarëse ndodhën kryesisht në disa tregje të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG