Ndërlidhjet

FRANKFURT


Mbi 1.000 njerëz protestuan në Frankfurt të Gjermanisë, kundër mohimit që presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad i ka bërë Hollokaustit.
Demonstruesit valëvitnin flamujt izraelitë dhe mbanin parulla me mbishkrimin "Izraeli ka të drejtë të ekzistojë".
Demonstratat u organizuan në prag të ndeshjes së kombëtares së Iranit.
XS
SM
MD
LG