Ndërlidhjet

PRISHTINË


Serbët në veri të Kosovës kanë rekrutuar qindra ish pjesëtarë të ushtrisë jugosllave, njofton Reuters.
Zyrtarët serbë nga veriu i Kosovës, kanë thënë se 385 ish rezevistë jugosllavë janë punësuar nga komunat për të organizuar siç thuhet, "mbrojtjen nga dhuna ekstremiste".
"Ne kemi qenë të detyruar në një hap të tillë për shkak të joefikasitetit të policisë si dhe mbulimit të krimeve dhe të autorëve të tyre", ka thënë kryetari i Komunës së Zveçanit, Dragisha Milloviç.
XS
SM
MD
LG