Ndërlidhjet

BERLIN


Në Kampionatin Botëror të Futbollit, në ndeshjet në grupin A, Gjermania mundi Ekuadorin 3:0 ndërsa Polonia Kostarikën 2:1.
Në garat e mëtejme kualifikohen Gjermania dhe Ekuadori.
Në grupin B, sonte luajnë Anglia-Suedia dhe Paraguaji-Trinidad Tobago.
XS
SM
MD
LG