Ndërlidhjet

PRISHTINË


Misioni i ardhshëm i Bashkimit Evropian në Kosovë është i varur nga statusi i Kosovës, kanë thonë sot në një konferencë për media zyrtarë të BE-së në Prishtinë. I dërguari i Havier Solanës, Torbjorn Sohlstrom tha se prania e ardhshme civile ndërkombëtare do të jetë ndryshe nga ajo e UNMIK-ut, përderisa kryesuesi i ekipit ët BE-së për planifikimin e misionit në Kosovë, Casper Klynge tha se ende nuk dihet nëse ky mision i BE-së do të ketë dhe autorizime ekzekutive.
XS
SM
MD
LG