Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvëndëskryeministrja e Serbisë, Ivana Dulic Markoviç, gjatë takimeve me zyrtarë të lartë të BE-së ka theksuar angazhimin e Serbisë për të realizuar reformat pavarësisht dështimit për arrestimin e Ratko Mladiqit.
Ajo ka mbajtur takime të ndara me një delegacion të parlamentin evropian të drejtuar nga Doris Pak dhe të dërguarin e Bashkimit Evropian në bisedimet për statusin e Kosovës Stefan Lehne.
XS
SM
MD
LG