Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Rumanisë Traian Basesku ka thënë se zgjidhja për Kosovën duhet të arrihet përmes dialogut. Pas takimeve që zhvilloi në Beograd, me presidentin Tadiq dhe kryeministrin Koshtunica, Basesku tha se Rumania mbështet Serbinë në qëndrimin për mosndryshimin e kufijve.
XS
SM
MD
LG