Ndërlidhjet

VJENË


I dërguari i posaqëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari sonte udhëton për në Londër, ndërsa nesër do të takohet me zyrtarët e lartë britanikë. Pritet që të mërkurën zoti Ahtissari do të marrë pjesë në mbledhjen e Grupit të Kontaktit për Kosovën. Siç ka thënë zëdhënësja Hua Xhijan, nesër Marti Ahtisari do të takohet me sekretaren e jashtme britanike Margaret Beket dhe me sekretarin për çështje evropiane, Xhefri Hun.
XS
SM
MD
LG