Ndërlidhjet

FILADELFI


Gati 200 mijë veta janë evakuar nga shtëpitë e veta në pjesën verilindore të Shteteve të Bashkuara që është goditur nga vërshimet.
Vërshimet kanë shkaktuar vdekjen e 10 vetave.
Autoritetet kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme në disa pjesë të Nju Xhersit, Nju Jorkut, Merilendit dhe Pensilvanisë.
XS
SM
MD
LG