Ndërlidhjet

DUBAI


Udhëheqësi i Al Kaidës, Osama bin Laden, në një audioincizim që i atribuohet atij e që sot u postua në internet, tha se myslimanët sunitë janë viktima të asaj që ai e përshkroi si asgjësim, dhe i paralajmëroi shiitët për hakmarrje.
Zëri që pretendohet se është i bin Ladenit, gjithashtu tha se Al Kaida do ta luftojë Amerikën dhe e paralajmëroi komunitetin ndërkombëtar të mos dërgojë trupa në Somali.
XS
SM
MD
LG