Ndërlidhjet

SHKUP


Në Maqedoni po vazhdojnë votimet për zgjedhjet parlamentare. Rreth 1.7 milionë qytetarë me të drejtë vote do zgjedhin 120 anëtarë parlamenti.
Hulumtimet kanë treguar garë të ngushtë mes partive në pushtet dhe atyre të opozitës.
Deri tani nuk është njoftuar për incidente serioze.
XS
SM
MD
LG