Ndërlidhjet

ROMË


Policia ka arrestuar dy zyrtarë të shërbimit ushtarak të zbulimit italian dhe janë ngritur aktakuzat për katër amerikanë, si pjesë e hetimeve që CIA ka rrëmbyer në vitin 2003 një përfaqësues të komunitetit islam në Milano. I arrestuari më pas ishte dërguar dhe tortuaruar në Egjipt.
XS
SM
MD
LG