Ndërlidhjet

GAZA


Forcat izraelite kanë hyrë dhe më thellë në veri të Gazës, duke vënë nën kontroll një zonë ku gjenden tre koloni hebreje.
Ky hap erdhi pas sulmeve për të ditën dytë të militantëve palestinezë ndaj qytetit izraelit Ashkelon.
XS
SM
MD
LG