Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zëdhënësja e shefit të diplomacisë së Jashtme evropiane, Kristina Galak, ka thënë se biseda jo formale midis Havier Solanës dhe kryenegociatorit iranian për energji bërthamorë Ali Larixhani ka qenë një fillim i mbarë i bisedimeve për programit bërthamorë të Iranit. Ajo tha se kryediplomati evropian Solana pret që në bisedimet e 11 korrikut të marrë përgjigje thelbësore rreth ofertës së fuqive botërore për ndaljen e programit bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG