Ndërlidhjet

BAGDAD


Më shumë se 35 njerëz janë vrarë sot kur persona të armatosur kanë shtënë në një lagjë sunite në Bagdad. Policia thotë se personat e armatosur bllokuan rrugën me një postobllok fals, ndaluan makinat dhe ndanë nga pasagjerët sunitët, të cilët i vranë. Ndërkohë po sot, ushtria amerikane bëri të ditur se ka ngritur akuzat ndaj tre ushtarëve amerikanë për dhunim dhe vrasje të anëtarëve të një familjeje irakiane në fshatin Mahmudia.
XS
SM
MD
LG