Ndërlidhjet

VALENCIA


Papa Benedikti i XVI ka kritikuar sot shoqëritë moderne për siç ka thënë ekzagjerimin e lirive individuale. Duke folur para rreth 1 milion njerëzve të mbledhur në qytetin e Valencias në Spanjë, Papa gjithashtu ka thënë se familja bazohet në "martesën e patretshme të burrit dhe gruas" .Papa Benedikti i XVI ka arritur për vizitë në Valencia të Spanjës për t'iu bashkuar mijëra familjeve që nga gjithë bota kremtojnë festën e vlerave familjare.
XS
SM
MD
LG