Ndërlidhjet

BAGDAD


rreth 60 persona kanë vdekur gjatë ditës në Irak si pasojë e sulmeve të ndara. Besohet se vrasjet janë të motivuara në baza fetare, ku shumica e viktimave janë sunitë. Presidenti irakian Xhalal Talabani bëri thirrje për për vetkonroll, pasi sulme të tilla janë tepër të rrezikshme për Irakun.
Ndërkohë po sot, ushtria amerikane bëri të ditur se ka ngritur akuzat ndaj tre ushtarëve amerikanë për dhunim dhe vrasje të anëtarëve të një familje irakiane në fshatin Mahmudia.
XS
SM
MD
LG