Ndërlidhjet

PARIS


Përgjigjja e Iranit ndaj ofertës së bashkësisë ndërkombëtare që ofron një sërë përparësish në shkëmbim të ndërprerjes së programeve për pasurimin e uraniumit është "zhgënjyese dhe e paplotë" deklaroi sekretarja amerikane e Shtetit Kondoliza Rajs.
Duke folur në hapje të takimit me ministrat e jashtëm të gjashtë vendeve që e kanë bërë propozimin Rajs tha se ka ardhur koha që Irani të deklarohet rreth vendimit për ofertën në fjalë.
Bisedimet e djeshme mes shefit të diplomacisë evropiane, Havier Solana dhe kryenegociatorit iranian Ali Larixhani përfunduan në Bruksel pa sukses.
XS
SM
MD
LG