Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku shtatë persona u vranë dhe mbi 20 të tjerë u plagosën nga një sulm vetvrasës në Bagdad. Sot janë gjetur dhe kufomat e 20 personave t ërrëmbyer ditë më parë. Sulmet në fjalë përkojnë me vizitën e paparalajmëruar të sekretarit amerikan të mbrojtjes Donald Rumsfeld në Irak. Kryeministri irakian Al Maliki tha gjatë takimit me Rumsfeld se kryengritësit po përpiqen të marrin nën kontroll Bagdadin perëndimor, por nuk do t'ia arrijnë qëllimit.
XS
SM
MD
LG