Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Në këto çaste në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara fillojnë diskutimet lidhur me zhvillimet në Kosovë. Në një seancë të mbyllur do raportojë kryenegociatori për statusin e Kosovës Marti Ahtisari. Para Këshillit të Sigurimit në takime të ndara do flasin dhe presidenti i Kosovës Sejdiu dhe kryeministri serb Koshtunica.
XS
SM
MD
LG