Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kuvendi i Kosovës diskutoi sot lidhur me raportin e qeverisë në 100 ditët e para. Partnerët e koalicionit qeveritar, LDK-ja dhe AAK-ja përkrahen punën e qeverisë, derisa partitë opozitare PDK-ja dhe ORA e kritikuan atë. "Gjatë 100 ditëshit të parë Kosova i është afruar pavarësisë. Fundi i 100 ditëshit të dytë përputhet me 15 nëntorin kur pritet publikimi i rezultatit të procesit të statusit", ka thënë kryeministri, Agim Çeku para deputetëve të Kuvendit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG