Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur kanë vrarë 13 ushtarë irakianë gjatë një sulmi në një pike kontrolli në qytetin e Kirkukut.
Po sot, zyrtarët e sigurisë kanë bërë të ditur se shtatë persona kanë humbur jetën gjatë sulmeve në një xhami sunite në Bagdad, dhe një tjetër shiite në Bakuba.
XS
SM
MD
LG