Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Francës, Zhak Shirak është deklaruar sot edhe një herë rreth incidentit të ndodhur ne finalen e kampionatit botëror, midis futbollistit të kombëtares franceze Zinedin Zidan dhe atij italiane Marko Materaci. "Është e sigurt se reagimi në atë mënyrë i një njeriu të rrespektuar dhe balancuar siç është Zinedin Zidan tregon se diqka aty ka ndodhur. Unë nuk dëshiroj të gjykoj por siq kam kuptuar FIFA do të ndërmarrë hetime , dhe do të shohim kush është fajtor apo nëse ka pasur provokim" ka thënë Shirak.
XS
SM
MD
LG