Ndërlidhjet

PRAGË


Izraeli ka vazhduar edhe sot me sulmet ushtarake në Rripin e Gazës dhe në Liban.
Në Gazë nga bombardimet ajrore janë vrarë dy persona dhe disa të tjerë janë plagosur.
Forcat izraelite sot kanë bombarduar urat,stacionet e gazit dhe disa fshatra në jug dhe lindje të Libanit. Së paku 15 civilë raportohen të vdekur. Njoftohet se katër civilë izraelit kanë vdekur nga sulmet e Hesbollahut në kufirin me Izraelin. Një anijë ushtarake izraelite është goditur në bregdetin e Libanit dhe me këtë rast katër ushtarë izraelit kosniderohen të zhdukur. Lideri i Hesbollahut, Sajad Hassan Nasrallah është zotuar për luftë të hapur me Izraelin.
XS
SM
MD
LG