Ndërlidhjet

BEJRUT


Libani ka kumtuar se Italia të dielën i ka transmetuar kushtet e Izraelit për ndërprjen e luftimeve: Tel Avivi ka kërkuar lirimin e dy ushtarëve të kidnapuar dhe tërheqjen e militantëve të Hezbollahut nga rajoni kufitar.
Këto kushte qeverisë libaneze ia ka kumtuar kryeministri italian Romano Prodi.
XS
SM
MD
LG