Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarë të armatës izraelite kanë thënë se një ushtar i tyre është vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur nga një sulm i sotëm i palestinezëve të armatosur në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor. Brigadat e martirëve al – Aksa, që është krah i armatosur i lëvizjes Fatah të presidentit palestinez, Mahmud Abbas, kanë thënë se e kanë ndërmarrë këtë sulm.
XS
SM
MD
LG