Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryenegociatori ndërkombëtar për statusin e Kosovës, Mahti Ahtisari ka thënë sot në Bruksel se shpreson se javën tjetër në Vjenë të mbledhë për herë të parë liderët politikë të Kosovës dhe Serbisë, që t'i paraqesin vetë qëndrimet për statusin e Kosovës. Ahtisari ka folur sot para ministrave të jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian.Kryenegociatori Ahtisari bëri të ditur poashtu se gjatë verës do të vazhdojnë negociatat midis Kosovës dhe Serbisë për çështje teknike. Përndryshe, ministrat e jashtëm të BE-së i kanë shprehur mbështjetje të plotë Ahtisarit në përpjekjet e tij për gjetjen e zgjidhjes për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG