Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu beson se çështjet e decentralizimit dhe e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore do të përmbyllin bisedimet teknike mes Prishtinës dhe Beogradit. Ai tha se Prishtina do të paraqesë sot dhe nesër në Vjenë ofertën finale, e cila edhe paraqet vijën e kuqe që nuk mund të kapërcehet.
Në një takim me shoqërinë civile, Sejdiu ka kërkuar që të hiqen iluzionet se Mitrovica mund të jete pjesë e një territori të shkëputur nga Kosova. Presidenti Sejdiu shprehu bindjen se Kosova do të pavarësohet këtë vit.
XS
SM
MD
LG