Ndërlidhjet

XHAKARTË


Numri i të vdekurve nga cunami, që pardje goditi ishullin Java në Indonezi, arriti në 525, kanë thënë autoritetet. Tërmeti i fuqishëm nëntoksor shkaktoi dallgë valësh të detit që shkatërruan pushimoret dhe fshatrat.
XS
SM
MD
LG