Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 56 veta kanë mbetur të vdekur si pasojë e shpërthimit të tre veturave – bombë në Bagdad dhe Kirkuk të Irakut.
Një shpërthim në automjetin bombë në Bagdad ka shkaktuar vdekjen e 33 vetave, ndërsa 60 janë plagosur.
Shpërthimi ka ndodhur sot heret në mëngjes në tregun që kryesisht vizitohet nga shiitët.
Shpërthimi i dytë ka ndodhur në të njejtin vend vetëm disa orë më vonë.
Shpërthimi tretë ka ndodhur në Kirkuk dhe me atë rast të vdekur kanë mbetur 15 veta.
XS
SM
MD
LG