Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 56 vetë janë vrarë në sulme me makina–bomba sot në Irak. Nga sulmi i parë, që u bë në treg në një lagje shiite në Bagdad, u vranë 33 vetë dhe u plagosën së paku 60 të tjerë. Në sulmin e dytë, në po këtë hapësirë, u vranë edhe tetë të tjerë. Sulmi i tretë u bë në qytetin verior, Kirkuk, me ç'rast u vranë 15 vetë.
XS
SM
MD
LG