Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Natos, të udhëhequra nga Britania dhe ushtarët afganë kanë vrarë sot 19 talibanë të dyshuar, ka njoftuar guvernatori i provincës Helmand, Mohammad Akhundzaza. Sipas tij, gjatë një operacioni në qytetin Lashkar Gah, janë arrestuar 17 militantë të dyshuar. Talibanët nuk kanë bërë komente lidhur me këtë zhvillim.
XS
SM
MD
LG