Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë ka bllokuar edhe një llogari bankare që i takonte një biznesmeni, që nga autoritetet e Shteteve të Bashkuara është akuzuar se ka marrë të holla nga Osama bin Ladeni, për ta krijuar një rrjet radikal islamik terrorist në Shqipëri. Ministria e Financave ka njoftuar sot se u ka bllokuar xhirollogaritë dhe pasuritë edhe pesë organizatave humanitare islamike që vepronin në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG