Ndërlidhjet

ANKARA


Rreth 1800 australianë, kanadezë dhe suedezë kanë arritur në portin turk të Mersinit pas largimit nga Libani, si pasojë e luftimeve mes Izraelit dhe Hezbullahut.
Edhe një nuëmr shtetesh të tjera përfshi, Shtetet e Bashkuara, Gjermaninë, Brazilin e Meksikën po i evakuojnë qytetarët e tyre përmes Turqisë.
XS
SM
MD
LG