Ndërlidhjet

BEJRUT


Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs ka bërë thirrje për armëpushim mes Izraelit dhe Hezbullahut, por ka shtuar se kushtet e armëpushimit duhet të jenë të drejta. Rajs këto komente i ka bërë gjatë udhëtimit për në Lindjen e Mesme ku së pari është ndalur në një vizitë të pa paralajmëruar në Liban. Njoftohet se ajo do të takohet me kryeministrin e Libanit, Fuoad Siniora dhe do të vizitojë disa vende të goditura nga bombardimet e Izraelit. Rajs pritet të vizitojë edhe Izraelit ku do të takohet me kryeministrin Ehud Olmert.
XS
SM
MD
LG