Ndërlidhjet

SARAJEVË


Momçillo Mlladiç, serb i Bosnjës ka deklaruar se nuk është fajtor gjatë gjykimit që po zhvillohet kundër tij në gjykatën e krimeve të luftës në Sarajevë.
Momçillo Mlladiç ka shërbyer si ministër drejtësie, duke pasur nën kontroll burgjet gjatë kohës së luftës në Bosnjë dhe ka vepruar nën drejtimin e Radovan Karaxhiqit.
XS
SM
MD
LG