Ndërlidhjet

NUSEIRAT


Kordinatori i Kombeve të Bashkuara për çështje humanitare, Jan Egeland i ka cilësuar operacionet ushtarake në Rripin e Gazës si përdorim të tepruar të forcës dhe thyerje të ligjit ndërkombëtar.
Këto komente Egeland i bëri gjatë vizitës në një uzinë të prodhimit të energjisë, e cila qe bombarduar nga forcat izraelite e për pasojë 750 mijë njerëz kishin mbetur pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG