Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm slloven Dimitrij Rupel ka propozuar krijimin e një grupi mbështetës që do të përbëhej nga vendet që kanë marrëdhënie të mira me Serbinë. Ky grup do të formohej për të ndihmuar Serbinë që ta shpjegoj më mirë pozicionin e vet në bisedimet për statusin e Kosovës.
"E ndjej se jemi me një situatë ku pozicionit serb duhet ti lejohet me shumë hapësirë dhe mundësi për të paraqitur qëndrimin e vet" tha Rupel.
Ai bëri këto komente gjatë takimit me homologun e tij serb, Vuk Drashkoviq.
XS
SM
MD
LG