Ndërlidhjet

TIRANË


Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë përfundoi me shtyerje dhe kacafytje të deputetëve pas një debati tejet të ashpër lidhur me zgjedhjen e një anëtari të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.
Siç raporton agjencia Asoshieted Pres, kacafytja shpërtheu ndërmjet deputetëve të opozitës, që kundërshtonin masat e propozuara të deputetëve të pozitës.
Pamjet në televizion paraqitnin deputetët rivalë të angazhuar në konfrontim dhe ngritje zërash. Janë parë edhe karrika të thyera.
Kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli ftoi opozitën që të jenë "racional e jo revolucionar".
XS
SM
MD
LG