Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA/BEJRUT


Këshilli i Sigurimit ka votuar unanimisht për të shprehur "shqetësimin ekstrem" për sulmin izraelit në Kana në Liban, me çrast u vranë së paku 55 vetë, shumë prej tyre gra dhe fëmijë.
Por në deklaratë nuk bëhet thirrje për një marrëveshje të menjëhershme, siç kërkohej nga sekretari i përgjithshëm, Kofi Anan, por që kundërshtohej nga Shtetet e Bashkuara.
Në Liban sot është ditë zie kombëtare për viktimat e sulmit ajror izraelit në fshatin Kana.
XS
SM
MD
LG