Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel ka thënë sot se deklarata e kryeministrit të Serbisë Vojisllav Koshtunica se Serbia është e gatshme ta sakrifikojë të ardhmen e vet evropiane për shkak të Kosovës, është problematike.
"Mendoj se deklarata apo qëndrimi se Serbia është e gatshme ta sakrifikojë prespektivën e vet evropiane, nga pikëpamja jonë, e Bashkimit Evropian dhe botës perendimore, është problematike", tha zoti Rupel në një konferencë për shtyp në Lubjanë.
XS
SM
MD
LG