Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjenerali amerikan William Ward, nga komanda e Shteteve të Bashkuara në Evropë, sot në Prishtinë takohet me presidentin e Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Agim Çeku.
Temë diskutimi pritet të jetë çështja e sigurisë së përgjithshme në Kosovë gjatë procesit të bisedimeve për statusin politik.
Gjenerali Ward njihet për rolin e tij si i dërguar i posaçëm amerikan në Lindjen e Mesme për reformimin e sektorit të sigurisë tek palestinezët.
XS
SM
MD
LG