Ndërlidhjet

NJU DELHI


Gjykata Supreme e Indisë u ka kërkuar kompanive vendase Coca Cola dhe Pepsi që ta bëjnë publike përbërjen e pijeve që shesin në Indi.
Vendimi i gjykatës u mor disa ditë pasi një organizatë e pavarur tha se në pijet Coca Cola dhe Pepsi janë gjetur mostra të pesticideve 24 herë më të larta se nivelet e lejuara nga autoritetet e Indisë.
Kompanitë ndërkaq thanë se pijet që shesin në Indi janë në pajtim me normat ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG