Ndërlidhjet

NJU JORK


Shtetet e Bashkuara thanë se kompania ruse "Rosoboron-eksport" që merret me eksportin e armëve dhe prodhuesi i aeroplanëve "Sukhoi" i kanë shkelur ligjet amerikane dhe i kanë merituar sanksionet që u janë vënë.
Shtetet e Bashkuara ditë më parë iu vunë sanksione dy kompanive ruse dhe disa tjerave nga Korea e Veriut, India dhe Kuba për shitjen e materialeve me të cilat Irani mund të ndërtonte armë të shkatërrimit masiv.
XS
SM
MD
LG