Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një marinar amerikan është akuzuar për spiunazh pasi është përpjekur që agjentëve të huaj t'u japë informata të fshehta.
Zyrtarët amerikanë të mbrojtjes thanë se oficeri 21 vjeçar Ariel Weinman ka punuar për Rusinë kur vitin e kaluar është përpjekur që informatat t'ua japë agjentëve të huaj në Bahrein, Austri dhe Meksikë.
Ai u arrestua në mars 2006, kur u përpoq të hyjë në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG